Ajntraht eliminisao Strazbur, Maribor i Suduva bez Lige Evrope

Izvor: B92, 29.Avg.2019, 22:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Strazbur sa 3:0 u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Adija Hitera ukupnim rezultatom 3:1 plasirali su se u grupnu fazu drugog po rangu evropskog klupskog fudbalskog takmičenja.

Drugi gol za Ajntraht postigao je Filip Kostić. Srpski igrač poslao projektil iz slobodnog udarca i ovaj gol praktično je "slomio" goste iz Francuske.

Srpski fudbaler Stefan Mitrović igrao je svih devedeset >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta za Strazbur, ali nije se proslavio, pošto je u prvom poluvremenu postigao autogol.

Plasman u grupnu fazu nisu uspeli da obezbede fudbaleri Maribora. Oni su pred domaćim navijačima odigrali 2:2 s Ludogorecem, a kako je u Bugarskoj bilo 0:0, završili su učešće.

Rijeka je eliminsana od strane Genta, Ferencvaroš je pobedio Suduvu...

Karabag – Linfild 2:1 (prvi meč 2:3)

Riga – Kopenhagen 1:0 (prvi meč 1:3)

AIK – Seltik 1:4 (prvi meč 0:2)

Apolon – PSV 0:4 (prvi meč 0:3)

BATE – Astana 2:0 (prvi meč 0:3)

Bnei Jehuda – Malme 0:1 (prvi meč 0:3)

Molde – Partizan 1:1 (prvi meč 1:2)

PAOK – Slovan 3:2 (prvi meč 1:2)