Izvor: MozzartSport.com, 22.Nov.2020, 16:00

Ajaksova zastrašujuća gol-razlika 31:3, 15 godina dominacije nad Heraklesom i Tadić opet strelac (VIDEO)

Srpski kapiten zatresao mrežu u šestom uzastopnom meču za Ajaks

Sve može da se promeni, ali Ajaksova dominacija nad Heraklesom u Amsterdamu ostaje! I ne vidimo kada bi u skorije vreme moglo da se dogodi da Herakles slavi kao gost na nekadašnjoj Asterdam Areni.

U prilog tome ide i nova ubedljiva pobeda poslednjeg šampiona Holandije koji je sa petardom počastio Herakles (5:0) za nastavak impozantne serije u kojoj su Kopljanici nanizali pet ligaških pobeda >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << uz zastrašujuću gol-razliku 31:3! Herakles je postao četvrti klub u tom nizu koji je dobio “petardu“ pravo u lice posle Herenvena (5:1), VVV Venla (13:0) i Sitarda (5:2), a samo je Utreht u prošlom kolu uspeo da prođe nešto blaže, pa je dozvolio samo tri gola u svojoj mreži. Osim toga, Ajaks je u prvih devet kola Eredivizije postigao čak 37 golova, čime je izjednačio klupske rekorde postavljene u sezonama 1981/82 i 1997/98.

Ajaks je takođe zadržao dominantni status u odnosu na Herakles kada igra na svom terenu. Ajaks nikada nije poražen kada u goste dolazi tim iz Almela i do naredne sezone biće to već punih 16 godina!

Ajaks je zadržao i dobru formu posle završetka svih reprezentativnih obaveza, a pred nastavak takmičenja u Ligi šampiona. Prva violina utakmice bio je Zakarija Labjad sa dva pogotka i jednom asistencijom, baš za gol Dušana Tadića koji je u 57. minutu povisio rezultat na 4:0. Doduše, učinio je to potpuno slučajno, pošto je prvo želeo da on prihvati loptu u prostor, a ispalo je kao da je prosledio Tadiću za gol i asistencija mu se piše.

Novi kapiten srpske fudbalske reprezentacije pogodio je metu u šestom uzastopnom meču za Ajaks u svim takmičenjima. U prevodu – napravio je nešto što se zaista retko viđa u vrhunskom fudbalu, pa čak i na znatno nižem nivou.

Kao i u praktično sve mečeve u poslednjih mesec i kusur dana, Ajaks je i u ovaj ušao našpanovan do perfekcije, sa željom da što ubedljivije slavi i što ranije načne protivnika. Tako je prvi gol stigao već posle šest minuta preko Lasine Traorea, da bi do 36. minuta rezultat na semaforu glasio 3:0 posle golova Davida Neresa i prvog od dva Zakarije Labjada na meču. Upravo je Labjad bio taj koji je stavio tačku na još jedno gaženje rivala, a igrao se 77. minut. Konačni rezultat mogao je lako da bude ubedljiviji, ali su Kopljanici ostali kratki u nekoliko situacija...