Agonija Čelsija, Fulam prekinuo seriju poraza

Izvor: B92, 15.Apr.2023, 17:58

Fudbaleri Brajtona slavili su kao gosti na "Stamford Bridžu" protiv Čelsija (2:1), u okviru 31. kola Premijer lige.

Brajton je nakon oktobarskih 4:1 još jednom savladao plavce iz Londona, koji su produžili seriju loših rezultata.

Čelsiju je ovo treći poraz u poslednjih pet mečeva u prvenstvu, a nisu se proslavili ni u Ligi šampiona u duelu sa Realom u Madridu prošle srede (2:0).

Domaći su na ovom meču poveli uz dosta sreće, kada je Galager u 13. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu šutirao, lopta skrenula pravac i prevarila Sančesa.

Brajton je do pauze izjednačio, a strelac u 42. minutu bio je Dani Velbek, na asistenciju Grosa.

De Zerbijev tim se nije na tome zaustavio i u 70. minutu je u potpunosti preokrenuo zahvaljujući pogotku Ensisa.

Brajton i dalje sanja o Evropi, sedmi je sa 49 bodova, dok je Čelsi tek 11. sa 39 poena.

Fulam je bio ubedljiv na gostovanju kod Evertona iako je "karamelama" pobeda bila potrebnija – 3:1.

Rid je doveo goste u vođstvo u 22, da bi Meknil u 35. minutu poravnao rezultat.

Fulam je bolje otvorio drugo poluvreme i preko Vilsona u 51, a onda i Džejmsa u 68. obezbedio trijumf.

Tim Marka Silve je prekinuo niz od četiri poraza i sada je 10. sa 42 poena, dok je Everton 17. na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i Notingem Forest.

Vulverhempton je rutinski pobedio Brentford sa 2:0, a golove su postigli Kosta u 27. i Hvang Hi-Čan u 69. minutu.

Sautempton, poslednji na tabeli, sve je dalji od opstanka, a ovog popodneva na svom terenu izgubio je od Kristal Palasa (2:0).

Junak je bio Eze, koji je pogađao u 54. i 68. minutu, dok je Luka Milivojević u igru ušao u 86. minutu.