Adžić: Nije važno ko je menadžer

Izvor: B92, 13.Nov.2011, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Adžić: "Nije važno ko je menadžer"

Sportski direktor Crvene zvezde Ivan Adžić kaže ga da sukob menadžera Zorana Stojadinovića i Milana Ćalasana oko zastupanja Filipa Jankovića ne brine.

"Ovde nije ugrožen interes kluba, a za sve se pita samo Crvena zvezda, kada je u pitanju status Filipa Jankovića. Igrač ima čvrst ugovor do leta 2013. godine, a posle isteka nema razloga da ne dođe do nastavka saradnje. Vidim i iz razgovora da Filip hoće da bude narednih godina u našem klubu i potvrdi ekstra talenat", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjavio je Adžić za `Sport`

Crvena zvezda ne može da utiču na izbor menadžera, koji zastupa 16-godišnjeg Jankovića.

"Koliko sam upoznat, do sada je prava polagao Stojadinović, a da li će to kasnije raditi Ćalasan ili neko treći u narednom periodu, nije važno za klub. Mi znamo da je Janković produkt škole Zvezde i zato smo reagovali na vreme, ostalo je sve na njemu", dodao je Adžić.

Prodaja talentovanih mladić igrača u narednom periodu nije u planu rukovodstva i sportskog menadžmenta.

"Janković mora da predstavlja svetlu budućnost Zvezde u narednim godinama i učestvuje u uspesima, a zna se da su ekstra talenti uvek pod lupom skauta, kada igraju za nacionalni tim Srbije širom Evrope. I jasno je da uvek ima potencijalnih klubova, ali za sada su to samo proizvoljne priče, bez konkretnih ponuda pošto je jasno da na ovu temu nema razgovora."

Janković trenutno prekomandovan u kadetsku ekipu, gde igra za svoju generaciju kao kapiten.

"Sa mladima se mora raditi korak po korak. Filip je imao priliku letos da debituje za najbolji tim protiv Ventspilsa, nekoliko puta je sedeo na klupi, a procena je da treba još da radi kako bi ubrzao napredak. Pošto su Zvezdi rezultati primarni, niko neće mnogo da eksperimentiše sa mlađim momcima i svoju priliku treba da čekaju strpljivo. Pored Jankovića računamo i na Stojkovića, Čaušića, golmana Dmitrovića...Sve se oko sastva ekipe pita šef stručnog štaba Robert Prosinečki", zaključio je Adžić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.