Adebajor ulepšao oproštaj Defoa

Izvor: B92, 09.Feb.2014, 18:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pogotkom Emanuela Adebajora ekipa Totenhema pobedila je Everton (1:0), u meču 25. kola Premijer lige.

Nakon ove pobede nad direktnim rivalom za plasman u evropska takmičenja, klub iz Londona je prestigao na tabeli liverpulske "plavce".

U prvom poluvremenu najbolju šansu imao je Leon Osman, kada je u sedmom minutu sa dvadesetak metara probao da pronađe desni ugao Ljorisovog gola, ali je francuski čuvar mreže bio uspešniji u tom duelu.

Emanuel Adebajor ponovo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bio čovek odluke. U 65. minutu prihvatio je dug pas Kajla Vokera i mirno, ali snažno savladao nemoćnog Tima Hauarda.

Ovo je bio poslednji meč legende Totenhema Džermejna Defoa pre nego što ode u Kanadu, a prava je šteta što je njegov šut u poslednjim trenucima odbranio američki golman, pa je uskratio senzacionalan oproštaj bivšem engleskom reprezentativcu.