AZURI PONOVO NA POSTOLJU: Italija bolja od Mađarske u borbi za bronzanu medalju

Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Jan.2024, 19:17

Sve rešeno još u prvom poluvremenu.

Vaterpolo reprezentacija Italije savladala je Mađarsku rezultatom 12:7 (4:1, 4:2, 2:1, 2:3) u meču za treće mesto na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

Ovo je prvo odličje za Azure na kontinetalnim šampionatima još od 2014. godine.

Utakmica na bezenu Mladosti u Zagrebu rešena je praktično već posle prve četvrtine, a sve je bilo gotovo na poluvremenu kad su Italijani stekli nedostižnih pet golova prednosti >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << (8:3).

Kod pobednika, Andrea Fondeli je bio najefikasniji sa tri gola, dok su po dva postigli Oskar Gonzalo Ečeni i Đakomo Kanela.

U poraženom sastavu, po dva gola postigli su Tatrai Davi Marsel i Vigvar Vince.

U borbi za zlatnu medalju snage će da odmere selekcije Hrvatske i Španije.