ATLETIKA: Rekord Komona u Nijmegenu

Izvor: Sportski Žurnal, 22.Nov.2010, 21:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ATLETIKA: Rekord Komona u Nijmegenu


Kenijac Leonard Komon postavio je svetski rekord u trci na putu dužine 15 km u Nijmegenu.
Komon je ostvario vreme 41:13 i prevazišao prethodne vlasnike najboljeg rezultata, sunarodnika Feliksa Limoa i Etiopljanina Deriba Merga, koji su išli 41:29. Limo je ovaj rezultat postavio još 2001, dok je Merga >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << izjednačio rekord prošle godine tokom jednog polumaratona.
U septembru je 22-godišnji  Komon postao svetski rekorder na 10 km u trci na putu u Utrehtu kada je ostvario rezultat 26:44.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.