ARSENAL STIGAO DO TROFEJA: Izjednačili u 101. minutu regularnog toka i slavili na penale

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Avg.2023, 20:15

Neverovatan meč.

Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi trofej u sezoni, "Komjuniti šild", pošto su danas na Vembliju savladali šampiona Engleske i Evrope Mančester Siti. U regularnom toku je bilo 1:1, a posle penala 4:1 za tim iz Londona.

Fantastičan gol za vođstvo Sitija postigao je mladi Kol Palmer u 77. minutu, samo 13 minuta nakon što je zamenio Erlinga Halanda, a Arsenal je izjednačio u 11. minutu nadoknade, autogolom Manuela Akanđija, nakon udarca Filipa >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Trosarda.

U penal seriji presudili su promašaji Kevina De Brujnea i Rodrija.

Arsenal je 17. put osvojio Komjuniti šild, dok je Siti treći put uzastopno poražen u finalu.

Ujedno, londonski tim prekinuo je niz od osam uzastopnih poraza od aktuelnog šampiona Engleske.