Izvor: B92, 25.Jan.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AO: Kifer i Morezmo u polufinalu
Posle maratonskog meča koji je trajao malo manje od pet sati Nemac Nikolas Kifer uspeo je da savlada Francuza Sebastijana Grožana sa 3:2 (6-3; 0-6; 6-4; 7-6 (7/1); 8-6).
Nemac je bolje otvorio meč, vršeći stalan pritisk na servis protivnika, stvarajući brejk šanse. U četvrtom gemu uspeo je da oduzme servis protivniku i posle 41 minuta igre dobije prvi set.
U drugom setu se sve preokrenulo i izgledalo je da je Nemac izgubio svoju igru. Pravio je neiznuđene >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << greške na brejk loptama u drugom i četvrtom gemu i tako izgubio prednost u setovima.
Kifer se pribrao i odmah u prvom gemu trećeg seta napravio brejk. Grožan je uzvratio ali nije mogao da parira odličnoj igri Nemca.
Četvri set je počeo sa dva brejka i završio se u taj brejku, koji je Francuz dobio sa 7:1.
U meču punom preokreta, Grožan je odmah na početku petog seta uspeo da oduzme servis Kiferu, ali je nemački teniser uzvratio u četvrtom gemu. U potpuno izjednačenoj igri teniseri su odigrali 14 gemova, koji je na kraju pripao Kiferu.
Nemac će u polufinalu igrati sa bolim iz duela Federer - Davidenko.
Treći nosilac u ženskoj konkurenciji Ameli Morezmo lako je sa 2:0 (6:3, 6:0), savladala Pati Šnider.
Njoj je trebalo samo 52 minuta da savlada inferiornu protivnicu i prođe u polufinale, gde je očekuje duel sa pobednicom meča Martina Hingis - Kim Klajsters.
Morezmo je protivnici dozvolila samo jedan brejk, a pored toga Šnider je na servis protivnice osvojila samo četiri poena.
"Pokušala sam da je maksimalno napadnem i uspela sam u tome", izjavila je Morezmo.













