AJNTRAHT PLESAO PO SRPSKIM NOTAMA: Kostić pravio dar-mar, Jović ponovo pokazao kakav je golgeter (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Jan.2021, 19:27

"Orlovi" ubedljivi na gostovanju.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta ubedljivo su pobedili Arminiju iz Bilefelda u gostima 5:1 u 18. kolu Bundeslige, a ponovo je blistao srpski tandem Kostić-Jović.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Filipa Kostića. Kragujevčanin je u 27. minutu poslao "raketu" u gol domaćina, a onda i spakovao asistenciju dvostrukom strelcu Andreu Silvi koji se u listu strelaca upisivao u 25. i 33. minutu. "Orlovi" su odigrali sjajnih 45. minuta.
Arminija je potom uspela da smanji preko Serhija Kordove u 36. minuta, ali ništa više od toga nije mogla. Sve je bilo gotovo kada je defanzivac te ekipe Joakima Nilsona u šestom minutu drugog poluvremena postigao autogol, a onda je na scenu nastupio Jović.

Srbin je u igru ušao u 66. minutu i u stilu pravog golgetera realizovao akciju koju je pokrenuo Kostić 15. minuta pre kraja.

Bio je to treći pogodak  Luke Jovića na samo tri utakmice po povratku u Ajntraht sa pozajmice iz Reala i najava boljih dana za njega.