AGONIJA SEVILJE SE NASTAVLJA: Dmitrović primio dva gola - Gudelj se povredio

Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Jan.2024, 22:53

Atletik ipak bolji...

Sevilja proživljava tešku sezonu i po svemu sudeći do kraja će se boriti za goli život u La Ligi. Sada je tri boda iz Andaluzije uzeo Atletik Bilbao 2:0 (1:0).

Gol odluke dao je Ante Budimir u 27. minutu, pa je svoj učinak u aktuelnoj sezoni popravio na ukupno devet pogodaka u Primeri.

Četvrti put u poslednjih pet mečeva Sevilja je doživela poraz koji je još gori kada se zna da se Nemanja Gudelj povredio. Baskijci su vodili posle >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pola sata golom Mikela Vesge, a svega nekoliko minuta kasnije se srpski reprezentativac povredio prilikom jednog duela.

Uhvatio se za koleno i ustupio mesto Ivanu Rakitiću.

Sevilla 0-1 Athletic Bilbao

🚨Injury- N.Gudelj is replaced by Ivan Rakitic ( 41')

-#SevillaFCAthletic pic.twitter.com/8Sv243vX8h

— Heaven Football (@heavenfootball_) January 4, 2024

Imala je Sevilje kasnije šanse, ali nije uspevala da pogodi mrežu gostiju. Za razliku od rivala jer je Marko Dmitrović i drugi put savladan.

Egzekutor je bio Aitor Paredes u 76. minutu i tada se znalo da će sva tri boda sa "Sančes Pishuana" otići za Baskiju.

Bilbao je tako nastavio da igra fantastično ove sezone, nalazi se tik iza Real Madrida i Barselone, s istim brojem bodova kao Barselona i Atletiko Madrid ali i boljom gol razlikom.