Izvor: MozzartSport.com, 19.Okt.2021, 19:49

AFRIKA: Rojal se sapleo u borbi za vrh, sjajan start Bahir Dar Keneme

Pregled mečeva na Crnom kontinentu...

BAHIR DAR KENEMA – ADIS ABABA KETEMA 3:0

(Fudbal, Etiopija 1)

Sjajan početak sezone za Bahur Dar Kenemu. Posle slabog izdanja u minuloj sezoni, ako se po jutru dan poznaje, ove bi mogla da značajno da popravi utisak. Pregazila je na svom terenu Adis Ababa Ketemu i zasela na čelo tabele. Poveo je domaćin preko Temesgena u 22. minutu i sa 1:0 otišao na odmor. Posle 11 minuta u nastavku Mavuli >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je duplirao prednost, da bi potom u poslednjim sekundama susreta drugim pogotkom stavio tačku.

ETIOPIJA BUNA – SIDAMA BUNA 0:0

Slab početak sezone za vicešampiona. Etiopija Buna nije uspela da opravda ulogu favorita na otvaranju sezone, protiv ekipe koja se minule zahvaljujući dobrim rezulatima u završnici jedva izborila za opstanak. Golovi su izostali, ali su žuti kartoni pljuštali. Domaćin je prvu javnu opomenu zaradio već u petom minutu, do kraja još dve, koliko je ukupno imao gost.

MARUMO GALANTS – ROJAL AM 2:2

(Fudbal, Južna Afrika 1)

Na papiru je delovalo da će zahuktali gosti imati lak zadatak, ali se to nije pokazalo u praksi. Posle prvog poluvremena bez golova, Marumo Galantsi su poveli posle samo tri minuta preko Endlondloa, da bi u 74. minutu Koapeng duplirao prednost. Trgli su se favorizovani gosti, odgovorili za samo 120 sekundi preko Letsoaloa, koji je pogodio sa kreča. Kada je ipak delovalo da će doživeti poraz, spasli su se u poslednjim sekundama. Džordž je postigao gol u petom minutu nadoknade i obezbedio bod Rojal AM-a.

GALAKSI – AMAZULU 0:1

(Fudbal, 17.30)

Uspeli su Marumo Galantsi kao jedan od dva najslabija tima u ligi da iznenade Rojal AM, na kraju nisu imali sreće da osvoje i tri boda, ali će se zadovoljiti jednim. Galaksi, nije bio te sreće. Na svom stadionu poražen je od Amazulua, koji ne blista na početku nove sezone, ali je jasno kvalitetniji od večerašnjeg protivnika. Do pobede je stigao golom Memela u 57. minutu.