Izvor: Kurir, 26.Jun.2010, 08:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AFRIKA PROPAST EVROPLJANA
Evropljani, marš kući!
Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi ostaće u gorkom sećanju reprezentacijama sa Starog kontinenta! Naime, više od polovine evropskih selekcija završilo je takmičenje nakon prve faze, a među njima šampion i vicešampion sveta sa prethodnog Mundijala. Da stvar bude gora, Italiji, Francuskoj, Srbiji i ostalim otpisanim Evropljanima nakon utakmica osmine finala sigurno će se pridružiti još minimum dve selekcije, jer je plasman po grupama hteo da selekcija >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Holandije ide na Slovačku, a reprezentacija Engleske na Nemačku.
Eliminacija aktuelnog svetskog šampiona posle samo tri meča na južnoafričkom tlu svakako je najveća senzacija ovogodišnjeg Mundijala. Nakon dva remija „azuri“ su u odlučujućoj, trećoj utakmici izgubili od Slovačke i tako prvi put u poslednjih 46 godina takmičenja završili u prvoj fazi.
Tek nešto manji šok je rana eliminacija „galskih petlova“, koji su po drugi put za samo osam godina ispali na početku turnira, i to bez dobijene utakmice. Od Grčke i Slovenije se i nije više očekivalo, ali to se ne može reći za Srbiju ili Dansku.
(P. P.)







