Izvor: B92, 11.Mar.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ACB: Porazi TAU-a i Reala
24. kolo španske ACB lige obeležili su porazi dve prvoplasirane ekipe Reala i Taukeramike, dok je sve bolja Barselona zabeležila novu pobedu i znatno se približila vrhu tabele.
U derbiju kola, Huventud je sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini, koju je dobio 26:9, savladao drugoplasiranu Taukeramiku rezultatom 79:67 (13:23, 24:13, 16:22, 26:9).
Po običaju, u Huventudu najbolji je bio Rudi Fernandes sa 20 poena, ali uz loš šut za tri poena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << (1 od 7), uz to zabeležio je 5 skokova i 4 asistencije, Benet je postigao 17, a Arčibald 15 poena.
U ekipi Taukeramike, na čijoj klupi je debitovao Boža Maljković, Haus je postigao 16 poena, dok je Skola uz 15 poena uhvatio 7 lopti.
Gran Kanarija nanela je madridskom Realu prvi ovosezonski poraz u „Vistalegreu" rezultatom 85:82. U izjednačenoj gostujućoj ekipi istakao Džimi Hanter sa 17 poena, a kod pobednika još četiri igrača imali su dvocifren broj poena.
U madridskom timu najbolji je bio Luis Bulok sa 18, dok je Blagota Sekulić postigao 10 poena, a zabeležio je 8 skokova (6 u napadu).
Viva Menorka je lako slavila nad Pamesom sa 100:89. Dobru partiju prikazao je Saša Vasiljević. Bosanski reprezentativac postigao je 18 poena, uz samo 3 promašaja. Kod gostiju najbolji je bio Dejan Milojević koji je dao 21 poen, a imao je 6 skokova i 3 asistencije za indeks uspešnosti 31.Vule Avdalović je upisao 14 poena.
Unikaha je kao domaćin ubedljivo pobedila Granadu sa 96:73. Odličan je bio Berni Rodrigez koji je za samo 23 minuta postigao 21 poen. Pored sve boljih partija u Evroligi, košarkaši Unikahe sada se nalaze na 6. mestu u ACB ligi.
Košarkaši Barselone bez većih problema slavili su na gostovanju Kahi u San Fernandu 95:85. Najzaslužniji za pobedu Barse bili su Jaka Lakovič sa 19 poena i Huan Karlos Navaro sa 16 poena. U domaćoj ekipi istakli su se Aleksander sa 24 poena i Bugarin Filip Videnov sa 21 pogotkom.
Fuenlabrada je ubedljivo slavila na meču sa Mursijom 98:80. U pobedničkoj ekipi odlično je odigrao Saul Blanko koji je postigao 20 poena, uz sjajan procenat šuta (3-3 za jedan, 1-1 za dva, 5-6 za tri).
Bilbao je kod kuće bio bolji od Valjadolida rezultatom 71:64. Kod domaćina se posebno istakao Predrag Savović koji je za samo 18 minuta provedenih na parketu ostvario učunak od 15 poena (1-1 za dva, 3-5 za tri), dok je Milan Majstorović ubacio 3 poena za isto toliko minuta. Ivan Zoroski je za goste postigao 1 poen za 10 minuta u igri.
Još se sastaju Đirona – Estudijantes i Bruesa – Alikante.
Prvo mesto na tabeli zauzima Real sa 19 pobeda i pet poraza, trijumf manje ima TAU, treća je Đirona, a slede Barselona i Huventud.








