ABA - Preokreti, drama i pobeda Cibone u Zagrebu

Izvor: Sportske.net, 18.Nov.2019, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Cibosu" su pred svojim navijačima posle velike borbe savladali Krku.

U poslednjem meču sedmog kola ABA lige, Cibona je u dvorani "Dražen Petrović" dočekala Krku, domaćin je slavio rezultatom 70:67.

Dobili su ubedljivo prvi kvartal sa 22:12, da bi do poluvremena uvećali prednost za dva poena.

Usledila je furiozna treća četvrtina gostiju, Krka je treći period rešila u svoju korist rezultatom 20:6, te je na poslednji odmor otišla sa dva poena >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << viška.

Ipak, Cibona pravi seriju 9:4 u završnici poslednje deonice, dolazi do preokreta i pobede.

Pobednički sastav je predvodio Bundović sa 19 poena, pratili su ga Novačić sa 16 i Gibson sa 15 poena.

Kod Krke je zablistao Glen Kouzi sa 31 poenom, osam poena ubacio je Jošilo. Novajlija Marvin Džouns za šest minuta nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Krka je osma sa skorom 3-4, ekipa iz Zagreba je ispod njih sa dve pobede nakon sedam kola.