Izvor: B92, 01.Feb.2014, 10:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABA: Na terenu Mega i Radnički
Košarkaši Mega Vizure igraju sa MZT-om od 17 časova u Skoplju meč 19. kola ABA lige, a dva sata kasnije Radnički dočekuje Solnok.
Lider na tabeli, Crvena zvezda Telekom, u nedelju od 19 sati dočekuje Budućnost, dok Partizan NIS u utorak gostuje Ciboni u Zagrebu.
Mega Vizura je do sada upisala sedam pobeda, dok MZT ima trijumf više. Prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meč dve ekipe u Smederevu završen je pobedom domaćih 101:82.
Trener Dejan Milojević ističe da je MZT dobra ekipa koja igra sve bolje.
“MZT je odlična ekipa, koja je vrlo popravila svoju formu. Igraju sve bolje i bolje, u prošlom kolu su pobedili Partizan. Međutim, mi ni u jednu utakmicu ne ulazimo sa tim da gubimo. Potrudićemo se da ponovimo partiju iz Smedereva i ostvarimo pobedu", rekao je Milojević.
Radnički posle 18 kola ima sedam pobeda i na 11. je mestu, dok je Solnok pretposlednji sa pet. Kragujevčani u ovaj susret ulaze posle pobede nad Strazburom u Evrokupu, a Miloš Dimić smatra da je igra iz tog meča recept za trijumf nad Mađarima.
“Za novi uspeh treba preslikati igru protiv Francuza. Jaka odbrana i kolektivna igra - to je to. Naši vodeći igrači su Marinović i Lešić. Njihov kvalitet je u tome što svako na svoj način maksimalnim angažovanjem uvek pokrenu još nekog saigrača. Svakom našem rivalu je mnogo teže da igra pred punim Jezerom. To je poseban izvor energije za sve u klubu, računamo da će tribine biti još punije, a verujemo da smo to i zaslužili uzdizanjem forme iz kola u kolo na dva fronta”, rekao je Dimić.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Telekom Srbija
Pobeda pred pauzu na Jadranu
Izvor: Danas, 01.Feb.2014
Košarkaši Crvene zvezde nalaze se u seriji pobeda u ABA ligi, koju žele da nastave i u nedelju protiv Budućnosti. Preokret na gostovanju protiv Solnoka u prošlom kolu, kao i trijumf tokom nedelje u Atini nad Panioniosom u Evrokupu, izabranicima Dejana Radonjića dodatno su podigli samopouzdanje,...
Mega pala u Skoplju, Radnički šutnuo 46 trojki i izgubio od Solnoka!
Izvor: Telegraf.rs, 01.Feb.2014
Oba srpska tima poražena u premijernim duelima 19. kola ABA lige. MZT je bio bolji od Mega Vizure, dok je Solnok šokirao sve i savladao Radnički u Kragujevcu





















