ABA: Mega posle drame bolja od Cibone (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Mar.2024, 00:35

Važan trijumf u borbi za plej-of.

Košarkaši Mege savladali su Cibonu 80:76 (20:17, 20:21, 24:17, 16:21)  u 22. kolu ABA lige i napravili krupan korak ka plasmanu u plej-of.

Beogradski tim je imao devet poena prednosti pred poslednju četvrtinu i umesto rutinskog privođenja posla dogodilo se suprotno - drama u dvorani "Ranko Žeravica".

Cibona je odigrala odlično u četvrtom kvartalu i preokrenula rezultat. Poveli su Zagrepčani 71:67 posle serije >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << 10:0 pet minuta pre kraja. Usledila je nervozna završnica u kojoj je najdeblje živce imao Aleksa Jelavić. Prvo je pogodio trojku, a onda i dva važna slobodna bacnja. Precizni sa linije penala u finišu su bili i Nikola Đurišić i Stefan Miljenović, pa je Mega stigla do 12. trijumfa u sezoni i šestog mesta na tabeli.

ARE YOU KIDDING ME NIKOLA ĐURIŠIĆ! 🥶

This has to be one of the best dunks of the season! 😤@KKMegaBasket #ABALiga #NLBSlamDunk pic.twitter.com/Ndk5iTIhsB

— AdmiralBet ABA League (@ABA_League) March 11, 2024

Jelavić je bio najbolji kod domaćina sa 12 poena, 14 skokova, četiri osvojene lopte i tri asistencije (indeks 33). Đurišić je zabeležio 19 poena, pet uhvaćenih lopti i tri asistencije, dok je Uroš Plavšić imao 13 poena (6/6 za dva poena) i osam skokova.

U ekipi Cibone odskočio je Jakov Mustapić sa 28 poena.