Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Nov.2019, 23:47

ABA LIGA: Cedevita Olimpija u derbiju za vrh tabele savladala FMP

Panteri doživeli drugi poraz.
Cedevita Olimpija savladala je u večerašnjem derbiju za vrh tabele ekipu FMP-a u Ljubljani sa 93:89 (21:19, 24:20, 28:24, 20:26) u sedmom kolu ABA lige i ostvarila šesti trijumf, dok su Panteri pretpreli drugi poraz. Ovom pobedom se Cedevita Olimpija pridružila Budućnosti na čelu ABA lige.
Prvo poluvreme proteklo je u prilično izjednačenoj igri u kojoj nijedan od timova nije uspeo da dođe do veće prednosti, a Cedevita je na veliki odmor otišla sa vođstvom 45:39. Prelomna je bila treća četvrtina u kojoj je Cedevita uspela da dođe do dvocifrene prednosti zahvaljujući trojkama Boutrajta, a 10 poena razlike u korist domaćina je bila i na ulasku u poslednju četvrtinu. Panteri...