ABA JTD LIGA: Mega Leks u neizvesnoj završnici poklekao pred Olimpijom

Izvor: HotSport.rs, 13.Feb.2016, 22:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 24. kola Regionalne lige Olimpija je kao gost bila bolja od ekipe Mega Leksa 78:81 (20:25, 20:18, 16:15, 22:23).

Mega Leks je u ovaj meč ušla nošena pobedom nad Cedevitom u prošlom kolu, kojom je i matematički obezbedila učešće na fajnal-foru ABA lige.
Olimpija je od početka meča diktirla tempo i pred kraj prve četvrtine došla do prednosti od sedam poena. U drugih deset minuta ekipa Dejana Milojevića uspeva da smanji prednost i na trenutak preokrene >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << (28:27). Nastavak meča doneo je veliku rezultatsku klackalicu, ali su Slovenci uspeli da u poslednju deonicu uđu sa prednošću od jednog koša (56:58).
Igrači Mega Leks  su pokušavali da u poslednjih deset minuta dođu do trijumfa i tako vežu drugu pobedu na svom parketu u ABA ligi, međutim, bolja u “penal” završnici bila je Olimpija.
U domaćoj ekipi JAramaz je bio najraspoloženiji za igru i postiga oje 14 poena, dok je ljubljanske ekipe najefikasniji bio Lapornik sa 23 poena.
Ranije danas, Partizan je bio bolji od Tajfuna 83:65.