ABA: Cedevita beži Partizanu

Izvor: Press, 24.Jan.2015, 21:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-beli neće biti u situaciji da se izjednače sa zagrepčanima na 3. mestu bar do sledećeg kola.
Košarkaši Cedevite pobedili su u Zagrebu MZT iz Skoplja rezultatom 81:70 (21:23, 27:15, 13:13, 20:19), u utakmici 19. kola Jadranske lige i učvrstili se na trećem mestu na tabeli.

MZT je vodio do sredine druge četvrtine, kada je Cedevita serijom od 14:0 preokrenula na 39:29 i čuvala vođstvo. >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Makedonski tim je u trećoj četvrtini uspeo da priđe na četiri poena zaostatka (49:53), ali više od toga nije mogao, pa je pretrpeo 13. poraz u regionalnom takmičenju.

Fran Pilepić bio je najefikasniji u ekipi Cedevite sa 18 poena, a Miro Bilan ubacio je 14 poena, imao je 12 skokova i četiri asistencije. Tomislav Zubčić dodao je 12 poena, uz osam skokova, a Stanko Barać 10 poena.

U ekipi iz Skoplja najefikasniji je bio Dion Dikson sa 26 poena, osam skokova i četiri asistencije. Sead Šehović i Aleksandar Cvetković dodali su po 12 poena.

Cedevita je treća na tabeli sa 13 pobeda i šest poraza, prati je Partizan sa 11-7 i utakmicom sa Igokeom kod kuće kasnije u subotu uveče. Prva je Crvena zvezda sa 18-0, druga Budućnost sa 15-3. MZT zauzima 12. mesto skorom od šest pobeda i 13 poraza.

U sledećem kolu, u subotu, Cedevita će igrati u Sofiji protiv Levskog, a MZT će u Skoplju protiv Partizana.