Izvor: Sportske.net, 02.Apr.2019, 22:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABA 2 - Primorska pred promocijom!
Slovenački sastav reprizirao izdanje iz jučerašnjeg duela i ponovo savladao skopski MZT. Kako sada stoje stvari, Primorska će iz glavnog grada Severne Makedonije u ABA ligu.
Ostala je Slovenija bez jednog učesnika u ABA ligi, ali će po svoj prilici Primorska popuniti mesto koje je ostalo upražnjeno ispadanjem Petrol Olimpije.
Slovenački sastav večeras je upisao drugi trijumf nad skopskim MZT-om (95:72) u okviru finalne serije plej-of druge ABA lige. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net <<
Primorska je juče i danas dokazala da je klasa iznad u odnosu na MZT i malo je verovatno da će predstavnik Severne Makedonije uspeti da vrati seriju u Koper.
Marijan Čakarun bio je najefikasniji igrač pobedničkog tima sa 26 poena (11/13 za dva) i 5 skokova, a dvocifren poenterski učinak ostvarili su još Marko Jagodić Kuridža (17 pts, 6 sk, 5 as), Žan Mark Šiško (16 pts, 8 as) i Lens Heris (13 pts, 6 sk).
Ubedljivo najbolji pojedinac u ekipi MZT-a bio je Lester Medford koji je postigao 22 poena, upisao 5 skokova i isto toliko asistencija.
Treća utakmica finalne serije igra se u četvrtak od 18 časova u dvorani "Jane Sandanski".
Drugu ABA ligu i mesto u višem rangu takmičenja osvojiće tim koji prvi stigne do tri trijumfa. Drugoplasiranom ostaje šansa da kroz baraž sa Zadrom takođe obezbedi mesto u ABA ligi.




