ABA 2 - Borac i Split silni na startu

Izvor: Sportske.net, 02.Okt.2019, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas su odigrane četiri utakmice ABA 2 lige.

Od srpskih timova nastupio je Borac u Čačku savladavši Lovćen, a ubedljiv poraz doživeo je Dinamik.

Borac je bio sjajan na premijeri ove sezone protiv Lovćena iz Cetinja i sigurnom igrom slavio je sa 87:65.

Odlična odbrana krasila je košarkaše Borca u prvom poluvremenu kada su dozvolili samo 28 poena gostima, pa je do kraja meča domaćin slavio bez ikakvih problema.

Đoković najbolji u Borcu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << sa 18 poena, Majstorović je dodao 17, a Džons 15. Popović najbolji kod Lovćena sa 18.

Split je bio i više nego ubedljiv protiv Dinamika, slavili su sa 93:66. Dinamik je dobio prvu četvrtinu, ali je nakon toga igrao loše i dopustio je svom protivniku veliki broj poena. Bajo najbolji kod domaćina sa 20 poena, Smiljanić kod Dinamika sa 22.

U ostalim mečevima Sparsi iz Sarajeva su poraženi od Rogaške sa 57:72, a Helios je slavio protiv Širokog sa 84:70.