Izvor: RTS, 02.Mar.2024, 19:13

Занимљиво поподне у Премијер лиги - Ливерпулов тријумф у 99. минуту и преокрет Тотенхема

Фудбалери Ливерпула савладали су екипу Нотингем Фореста резултатом 1:0 у мечу 27. кола Премијер лиге.
Победу Ливерпулу донео је Дарвин Нуњез голом у 99. минуту утакмице након велике гужве у шеснаестерцу Фореста.

Екипа Јиргена Клопа која има >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << великих проблема са повредама је била бољи ривал, али дуго није успевала да сломи отпор домаће екипе која је поклекла неколико секунди пре краја.
Тотенхем је након преокрета савладао Кристал палас и остао у трци за пласман у Лиги шампиона.
Палас је повео у малом лондонском дербију у 59. минуту преко Еберечија Езеа, да би Тимо Вернер у 78. изједначио.
Само два минута касније Кристијан Ромеро је постигао погодак за вођство домаћих, а победу "певаца" потврдио је Хунг Мин Сон у 88. минуту.
Победе Вест Хема, Фулама и Њукасла Вест Хем је након заостатка од једног гола био бољи од Евертона са 2:1. Бето је након промашеног пенала у првом полувремену донео Евертону вођство у 56. минуту, али су голови Курта Зуме у 62. и Томаша Соучека у 92. минуту били довољни за преокрет који је у шестом минуту надокнаде потврдио Едсон Алварез.
Фулам је головима Харија Вилсона у 21, Родрига Муњиза у 32. и Адаме Траореа у 91. минуту убедљиво победио Брајтон, док је Њукасл истим резултатом био бољи од Вулвса.
Стрелци за "свраке" били су Александар Исак у 14, Ентони Гордон у 33. и Валентино Ливраменто у 92. минуту меча.