Izvor: RTS, 13.Jan.2024, 19:07

Фудбалери Наполија победили голом у 90+6. минуту и прекинули лошу серију

Фудбалери Наполија победили су Салернитану резултатом 2:1 после преокрета и голом у 90+6. минуту чиме су коначно прекинули серију очајних резултата у Серији А. Торино је у Ђенови одиграо меч без голова, а мрежу је успешно сачувао српски интернационалац Вања Милинковић-Савић. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Последњепласирана Салернитана је повела на стадиону Дијего Армандо Марадона у 29. минуту голом Антонија Кандреве и запретила да приреди велико изненађење на гостовању.

Навијачи Наполија су се уплашили да ће то бити четврта утакмица у низу без победе у Серији А, али да не буде тако, побринуо се јунак преокрета и победе, дефанзивац рођен у Приштини Амир Рахмани.
Прво је у четвртом минуту надокнаде полувремена изборио пенал који је у гол претворио Матео Политано, а онда је и сам постигао гол у 90+6. минуту за велику победу која је задржала Наполи у трци за четврто место које води у Лигу шампиона.
Наполи је сад шести са 31 бодом, Салернитана је остала последња са 12 бодова.
У другом мечу одиграном у истом термину Ђенова и Торино су одиграли без голова. Гол гостију успешно је сачувао стандардни чувар мреже репрезентације Србије Вања Милинковић-Савић, док је његов саиграч из државног тима Иван Илић такође одиграо цео меч.