Izvor: RTS, 11.Feb.2024, 22:09

Штафета Србије седма на 400 метара слободно на Светском првенству у пливању

Штафета Србије у пливању освојила је седмо место у финалној трци на 400 метара слободно на Светском првеснтву у Дохи и тако обезбедила пласман на Олимпијске игре у Паризу.
Српска штафета пливала је у саставу Велимир Стјепановић, Андреј Барна, Никола >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Аћин и Урош Николић и на циљ стигла са временом 3:13,88 минута.
Златну медаљу је освојила штафета Кине, која је на циљ стигла у року од 3:11,08 минута.
Сребро је освојила Италија, док је бронза припала Сједињеним Америчким Државама.