Војска Србије опремљена другим транспортним авионом ЦАСА Ц-295

Izvor: GradskeInfo.rs, 16.Nov.2023, 11:17

Војска Србије опремљена другим транспортним авионом ЦАСА Ц-295

Потпредседник Владе и министар одбране Милош Вучевић присуствовао је данас пријему другог транспортног авиона ЦАСА Ц-295 набављеног за потребе Војске Србије, на аеродрому „Пуковник-пилот Миленко Павловић“ у Батајници. Фото: Министарство одбране Министар одбране још једном >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << је указао на немерљив допринос и значај набавке ових транспортних авиона, који својим могућностима и карактеристикама доприносе јачању способности наших ваздухопловних снага и Војске Србије у целини.
Набавка два транспортна авиона ЦАСА Ц-295, који се користе за транспорт људи и терета, уговорена је са компанијом „Airbus Defence and Space“ из Краљевине Шпаније, у фебруару 2022. године.
Oбјаву Милоша Вучевића на друштвеној мрежи Инстаграм преносимо у целости: „Присуствовао сам данас пријему другог транспортног авиона ЦАСА Ц-295 набављеног за потребе Војске Србије, на аеродрому „Пуковник-пилот Миленко Павловић“ у Батајници.“
 







View this post on Instagram

















 
A post shared by Милош Вучевић (@milosvucevic)


Predsednik Vučić čestitao Dan Kopnene vojske

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Војска Србије опремљена другим транспортним авионом ЦАСА Ц-295 се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.