Izvor: RTS, 23.Feb.2024, 19:52

Раднички из Ниша победом над ИМТ-ом отворио 22. коло Суперлиге Србије

Фудбалери Радничког из Ниша победили су у гостима ИМТ резултатом 3:0 у првој утакмици 22. кола Суперлиге Србије.
Након три кола без победе у Суперлиги Србије, нишки Раднички је на гостовању у Београду савладао ИМТ и прескочио на табели клуб са Новог >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Београда.
Раднички је сада, бар до суботе, 12. на табели са 23 освојена бода, док је ИМТ на 14. позицији са два бода мање.
Гости из Ниша су на крову тржног центра на Вождовцу повели пред сам крај првог полувремена - у 44. минуту, када је Вања Илић затресао мрежу.
Већ у 46. минуту, чим су се фудбалери два тима вратили на терен, било је 2:0 за Раднички захваљујући поготку Семира Смајлагића.
Коначних 3:0 поставио је Стефан Вукић у 71. минуту, када је већ било потпуно јасно да се Раднички са три бода враћа у Ниш.
ИМТ ће низ од три пораза покушати да прекине у Крагујевцу, где у наредном колу Суперлиге гостује другом Радничком, док ће Нишлије угостити Радник из Сурдулице.