Izvor: RTS, 02.Jan.2024, 07:35

Јокићевих 13 поена довољно за дабл-дабл учинак у победи над Шарлотом

Кошаркаши Денвера победили су Шарлот хорнетсе резултатом 111:93. Српски кошаркаш Никола Јокић забележио је дабл-дабл учинак - постигао је 13 поена и ухватио 11 лопти.
Денвер се брзо опоравио од утакмице са Оклахомом и нанео Шарлоту 11. узастопни пораз, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << што је тренутно најдужи низ неуспехау НБА лиги, пошто је Детроит у суботу увече ставио тачку на својих 28 мечева без славља.

У изједначеном првом полувремену тимови су се смењивали у вођству. Денвер је дуже био у предности, мада она није расла изнад десет поена.
Након одигране две четвртине на семафору је писало 49:49, али су Нагетси трећу добили резултатом 40:17 и решили питање победника.
Српски кошаркаш у редовима Нагетса Никола Јокић само једном је промашио из игре, али није много ни покушавао (6/7 из игре, 0/0 за три), па је постигао за своје стандарде скромних 13 поена. Дабл-дабл учинак је комплетирао са 11 ухваћених лопти, а поделио је и шест асистенција.
Јокићу је ушло у навику да не промашује - на последње три утакмице у НБА лиги погађа 97,4 одсто шутева. Из игре је убацио 26 од 28 (тројке све), а са пенала је безгрешан. На последњих шест мечева убацио је свих 30 слободних бацања.
Најефикаснији у победничком тиму био је Џамал Мари са 25 постигнутих поена, уз седам асистенција. Мајкл Портер Џуниор је убацио 22 поена и забележио осам скокова.
Међу кошаркашима Шарлота истакао се Мајлс Бриџис са 26 поена, девет скокова и пет асистенција.