Izvor: RTS, 08.Dec.2023, 22:52

Роналдо постигао гол на јубиларном 1200. мечу у каријери

Португалски фудбалер Кристијано Роналдо голом је обележио јубиларни 1200. меч у професионалној каријери у којем је Ал Наср победио градског ривала Ал Ријад резултатом 4:1.
Поводом великог јубилеја на стадиону Ал Насра у Ријаду пре почетка меча уприличена >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је пригодна церемонија за Роналда.

Португалац је у 33. минуту постигао гол, а у 48. минуту првог полувремена био је асистент Отавију за 2:0.
На 3:0 повећао је Андерсон Талиска у 67, а на 3:1 смањио је Енди Греј у 69. минуту. Талиска је другим голом на мечу, у 94. минуту поставио коначан резултат.
Роналдо је током каријере играо за Спортинг, 31 утакмицу и постигао је пет голова, потом је у Манчестер јунајтеду на 346 мечева дао 145 погодака, док је у Реалу на 438 дуела успео да дође до цифре од 450 гола. У Јувентусу је играо 134 утакмице и дао 101 гол, а у Ал Насру на 46 утакмица убележио је 39 голова. За репрезентацију Португала одиграо је 205 мечева и постигао 129 голова.
Испред Роналда по броју мечева у каријери само су енглески голман Питер Шилтон са 1.375, Пол Бесток 1.286 и Бразилци Рожерио Сени 1.237 и Фабио 1.212.