Izvor: B92, 17.Jun.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
10. prvenstvo SCG u triatlonu
Na novosadskom kupalištu "Štrand" u nedelju 19. juna startovaće 10. otvoreno prvenstvo SCG i Vojvodine u triatlonu.
Organizator takmičenja, triatlon klub Dinamik iz Novog Sada, najavio je da se očekuje učešće stotinak najkvalitetnijih takmičara iz Srbije i Crne Gore.
Na ovogodišnjoj trci triatlonci će se takmičiti u sprint disciplini, koja obuhvata plivačku trku na 750 metara, 20 kilometara vožnje bicikla i pet kilometara trčanja.
Svečano >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << otvaranje je zakazano u nedelju u 12.45, dok će trka početi u 13 sati. Rekreativno takmičenje - školska trka, startovaće sa "Špica" na Sstrandu u 12 sati.
Organizatori su najavili da će promoter ovogodišnjeg skupa najboljih triatlonaca biti nekadašnji odbojkaš Vojvodine, a sada član italijanske prvoligaške ekipe VIBO Valentija Gabrijel Radić.









