Izvor: B92, 16.Jan.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
10. kolo: U Partizanu i Budvi optimisti
Utakmicama 10. kola ovog vikenda nastavlja se odbojkaško prvenstvo Srbije i Crne Gore. U petak se sastaju Partizan i Putevi, igra se lokalni derbi Bambi Mladi radnik - Smederevo, a ekipa Budvanske rivijere gostuje Ribnici u Kraljevu.
Posle pobede u 'večitom derbiju' odbojkaši Partizana u dvorani u Šumicama dočekuju Puteve iz Ivanjice. 'Crno-beli' su, posle devet kola, četvrti na tabeli, gosti osmi. Čini se da je Partizan u tom duelu favorit:
"Mislim da se naša pobeda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ne dovodi u pitanje. Posle Crvene zvezde mnogo toga se 'sredilo' u našim redovima, Putevi nisu protivnik koji bi trebalo da nas plaši", kaže igrač Partizana, Boris Bakalov, "nemamo problema sa povredama ili bolešću, igraćemo u najjačem sastavu. Nikakvog iznenađenja ne bi smelo da bude."
Ekipa Budvanske rivijere je bez poraza u prvenstvu dva meseca, u pet poslednjih kol Budvani su izgubili samo jedan set. Iako ih u Kraljevu čeka ozbiljan protivnik, igrači drugoplasirane ekipe na tabeli su optimisti:
"Ukoliko želimo da se iz Kraljeva vratimo neporaženi, moramo igrati maksimalno odgovorno i strpljivo. Cenim moje bivše saigrače, ali sam ubeđen da imamo snage i kvaliteta da nastavimo seriju pobeda", kaže Milan Ilić, koji je tri sezone igrao za Ribnicu.
U subotu se igraju dva preostala meča, Vojvodina - Budućnost i Crvena zvezda - Borac.






