Izvor: RTS, 17.Dec.2023, 19:41

Рукометашице Данске освојиле бронзу на Светском првенству

Рукометашице Данске освојиле су бронзану медаљу на Светском првенству након победе над Шведском 28:27.
Рукометашице Данске освојиле су четврту бронзану медаљу у историји, чиме су се изједначиле са Мађарском по броју освојених медаља за треће место.
Данкиње су водиле готово током целог меча. У првом полувремену имале су и до четири гола разлике, а на паузу су отишле са три гола предности 18:15.
У наставку дуела, Данска је одржавала предност од два до четири гола разлике, све до 48. минута.
Данкиње су имале 23:20, а Шведска је серијом 4:0 први пут на мечу стигла у вођство – 24:23 на десет минута пре краја.
Међутим, грешке у нападу и одбрани Шведске искористила је Данска и успела да се домогне бронзане медаље.
Данску су до победе предводиле Ане Хансен, Кристина Јоргенсен и Мије Хојлунд са по пет постигнутих голова.
За Шведску најефикасније су биле Оливија Мелегард и Лин Блохм, са по седам погодака.
У борби за пето место Холандија је славила против Немачке резултатом 30:26, док је у борби за седмо место Црна Гора победила Чешку 28:24.
Финални дуел играју Француска и Норвешка.