Izvor: RTS, 17.Dec.2023, 16:20

Симић на дебију постигао гол за Милан у победи над Монцом

Фудбалери Милана убедљиво су надиграли Монцу на свом терену у првој данашњој утакмици наставка 17. кола Серије А. У домаћем тиму је први пут заиграо српски млади репрезентативац Јан-Карло Симић који је свој деби посебно зачинио постигавши други гол у финишу првог >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << полувремена.
Талентовани дефанзивац Јан-Карло Симић је у 24. минуту ушао у игру због повреде Побеге и после само двадесетак минута игре постигао гол на дебију за убедљиво вођство Милана од 2:0.

Момак рођен пре 18 година у немачком Нуртингену поникао је у млађим категоријама Штутгарта, а Милан га је откупио у лето 2022. године за око милион евра. Од тада је стандардан у њиховом младом тиму и играо је Лигу шампиона младих ове јесени, док је у Серији А - због великих проблема са повредама "росонера" - седео на клупи у четири наврата.
Сада је добио шансу и поверење тренера Стефана Пиолија крунисао је поготком.
Симић је својевремено одлучио да заигра за Србију, земљу његове мајке, и један је од кључних играча тима Радована Кривокапића у омладинској селекцији.
Наш други интернационалац у тиму Милана Лука Јовић, који је ове сезоне постигао два гола за свој тим, овога пута није улазио у игру.
Голове за Милан су постигли још Тијани Рајндерс у трећем и Ноа Окафор у 76. минуту.
Милан је тренутно трећи на табели са 32 бода и у наредном колу ће гостовати Салернитани, а Монца је 11. са 21 бодом и у наредном колу дочекаће Фиорентину.
У наставку данашњег кола Фјорентина је на свом терену надиграла Верону са 1:0 поготком Лукаса Бертрана у 79. минуту утакмице и са нова три бода уздигла се на пето место табеле.
Гости из вероне су имали велику шансу већ у трећем минуту да дођу до вођства са беле тачке али је голман Фјорентине успео да одбрани шут Милана Ђурића, па Верона и даље остаје на зачељу табеле.
У трећој данашњој утакмици Удинезе и Сасуоло су одиграли 2:2 и поделили бодове.