Izvor: RTS, 16.Dec.2023, 18:58

Хет-трик Мијатовића, Звезда тријумфовала у Суботици

Фудбалери Црвене звезде савладали су на гостовању екипу Спартака 4:1 у 19. колу Суперлиге Србије. Млади нападач црвено-белих Јован Мијатовић обележио је утакмицу хет-триком.
Црвено-бели су уписали 15. тријумф у досадашњем делу сезоне, док је екипа >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Спартака претрпела 10. пораз у Суперлиги Србије.

Ззвезда је стигла до вођства у 26. минуту, Јован Мијатовић је завршио акцију коју је иницирао Коста Недељковић.
Гости из Београда су били опаснији ривал, чешће су били испред гола противника и углавном су спроводили офанзивну игру.
Друго полувреме почело је у виском ритму, у размаку од три минута постигнута су три гола.
Звезда је повећала разлику на почетку другог дела игре у 53. минуту преко Александра Катаија, након центаршута Гејлора Канге из корнера.
Радост гостујућих играча након другог гола трајала је кратко, већ у 55. минуту Спартак је смањио резултат. Брзо изведени аут и правовремено додавање Луке Бијеловића Андреју Тодоровском искоришћено је трећим голом на утакмици за 2:1 у корист црвено-белих.
Нову предност Звезди од два гола разлике донео је Јован Мијатовић у 56. минуту, искористивши прецизно додавање Инбом Хванга.
Коначан резултат меча поставио је Мијатовић у последњим минутима игре, на асистенцију Канге.
Пре утакмице фудбалери Спартака, Дејан Керкез, Немања Ћаласан и Алекса Ђурасовић добили су признање од клуба за 100 одиграних мечева у дресу тима из Суботице.
Фудбалере Звезде у наредном колу очекује "вечити дерби", а Спартак ће играти против Новог Пазара.