Izvor: RTS, 09.Dec.2023, 18:36

Историја се понавља, Бајерн опет примио пет голова у Франкфурту

Фудбалери Ајнтрахта савладали су минхенски Бајерн 5:1, у утакмици 14. кола Бундеслиге. Баварци доживели најтежи пораз од 2019. године, када су истим резултатом изгубили од истог противника у истом граду. Лајпциг у дербију славио у Дортмунду 3:2.
Серија >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << од шест узастопних победа Бајерна у Бундеслиги прекинута је у 14. колу, пошто су Баварци поражени од Ајнтрахта 5:1.
Тим из Франкфурта постигао је пет погодака екипи Томаса Тухела и тако поновили успех из 2019. године, када су истим резултатом савладали баварског гиганта.
Мармуш, Дина Ебимбе и Ларсон су већ до 36. минута донели три гола предности домаћој екипи, да би на 3:1 смањио Кимих у финишу првог полувремена.
Када се очекивало да се Бајерн врати у игру, десило се сасвим супротно - Дина Ебимбе у 50. и Кнауф у 60. минуту утакмице нанели су гостима из Минхена праву резултатску катастрофу.
Бајерн је ипак остао на другом месту на табели са три бода мање од Леверкузена и два више од Штутгарта.
У осталим мечевима, домаћини су имали више успеха.
Унион је коначно тријумфовао и побегао са зачеља табеле, Вердер је био сигуран против Аугсбурга, Хајденхајму припала голеада против Дармштада.
Једину победу гостима донео је Фрајбург, који је као гост био бољи од Волфсбурга минималним резултатом.
У дербију 14. кола, Лајпциг је као гост савладао Борусију у Дортмунду 3:2.
Гости су од 15. минута играли са играчем више на терену, због искључења Хумелса, па су то резултатски искористили.
Бенсебаини је постигао аутогол, Зиле изједначио у последњим тренуцима првог дела, да би у наставку гости преко Баумгартнера и Поулсена дошли до два гола предности.
Коначан резултат поставио је Фулкруг у судијској надокнади времена.
Лајпциг је четврти на табели са 29 бодова, док је Дортмунд пети са 25.