Izvor: RTS, 08.Dec.2023, 23:18

Олимпијакос бољи од Бајерна, Монако савладао Жалгирис у Каунасу

Кошаркаши Олимпијакоса победили су на свом паркету екипу Бајерна у 13. колу Евролиге. Монако је савалдао у Каунасу тим Жалгириса 83:79.
Олимпијакос је уписао седму победу у сезони, а имају пораз мање, кошаркаши Бајерна имају пак седам пораза и шест >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << тријумфа.

Екипа из Грчке је одлично отворила дуел, у првој четвртини су дозволили тиму из Минхена само осам поена, а постигли су 24.
Наставак игре донео је озбиљнији приступ кошаркаша Бајерна, али не и преокрет. Током целог меча минхенски тим је покушавао да смањи предност, али без успеха.
Најефикаснији играчи у тријумфалном тиму били су Алек Питерс и Томас Вокап са по 14 поена. Питерс је имао седам скокова, а Вокап исти број асистенција и три скока. Поред Американаца истакао се Јанулис Ларенцакис са 13 поена. Никола Милутинов је додао 12 поена и шест скокова.
Српски кошаркаш Филип Петрушев није дебитовао на мечу против Бајерна.
Карсен Едвардс је за Бајерн дао 11, а Силвен Франциско поен мање.
У следећем колу Олимпијакос ће играти против Валенсије, док ће Бајерн гостовати у Мадриду код Реала.
Монако победио Жалгирис у Каунасу Кошаркаши Монака победили су на гостовању екипу Жалгириса 83:79 у утакмици 13. кола Евролиге.

Монако је направио предност на почетку меча и на полувремену је имао седам поена предности 46:39. У трећој деоници Жалгирис се вратио у меч, прво изједначио 51:51 и потом направио преокрет 59:54.
До краја меча виђено је још једно изједначење, у последњих пет минута се ушло резултатом 63:63.
Монако је тројком Џерона Блосомгејма повео 74:68 на безмало два минута пре краја, а домаћин није после тога успео да се врати у меч.
Изабранике српског стручњака Саше Обрадовића ка победи је предводио Мајк Џејмс са 25 поена, Блосомгејм је дао 13, Ели Окобо 12, а Алфа Дијало 11.
Код Жалгириса су се истакли Томас Димша са 14, Роландс Шмитс са 13 и Кинан Еванс и Едгарас Улановас са по 10 поена.
Жалгирис сад има скор од пет пораза и осам пораза, а Монако осам тријумфа и пет пораза.
У наредном колу Жалгирис ће угостити Партизан, док ће Монако у гостовати код Фенербахчеа.