Izvor: RTS, 07.Dec.2023, 01:20

"Петарда" Фулама против Нотингема, победа Јунајтеда против Челсија

Фудбалери Фулама победили су на домаћем терену екипу Нотингема са 5:0 у утакмици 15. кола Премијер лиге. Ливерпул је у гостима победио екипу Шефилда 2:0, Јунајтед је савладао Челси са 2:1, а Астон Вила је на домаћем терену била боља од Ситија са 1:0.
Фулам >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је на свом терену декласирао госте из Нотингема чиме се искупио за пораз од Ливерпула у претходном колу.
Домаћа екипа је до предности стигла у 30. минуту поготком Алекса Ивобија, да би Хименез само четири минута касније дуплирао предност тиму Марија Силве.
Хименез је у 54. повисио предност на "Крејвен котиџу", да би Ивоби у 73. минуту и Том Карни у 86. потврдили дебакл гостију.
Астон Вила је на домаћем терену у дербију за треће место савладала Манчестер сити.
Домаћа екипа је доминирала у свим сегментима игре, а Манчестер сити на читавом мечу није створио две добре прилике.
Победу домаћину донео је Бејли у 74. минуту чиме је Астон Вила престигла екипу Пепа Гвардиоле на табели Премијер лиге.
Јунајтед је у занимљивој утакмици био бољи од Челсија 2:1.
Домаћа екипа је до предности могла већ у 9. минуту, али је Бруно Фернандеш промашио једанаестерац.
Иницијатива домаће екипе исплатила се 10 минута касније када је Мектоминеј у 19. донео предност "црвеним ђаволима".
Палмер на асистенцију Мудрика у 45. минуту доноси изједначење "плавцима" и поставља коначни резултат на полувремену.
Скот Мектоминеј у 69. минуту постиже свој други погодак на утакмици и доноси победу домаћој екипи која је сада шеста у шампионату, док је Челси на 10. позицији.