Izvor: RTS, 06.Dec.2023, 00:30

Лутон умало отео бодове Арсеналу, Рајс сачувао "тобџије" на врху

Голом Деклана Рајса у седмом минуту судијске надокнаде, Арсенал са 4:3 славио у Лутону и сачувао прво место на табели Премијер лиге.
Мало је недостајало да Лутон прекине победоносну серију Арсенала, али је гол Деклана Рајса у последњим тренуцима >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << меча оставио екипу Микела Артете на првом месту на табели Премијер лиге.
Новајлија у елити одиграо је одличан меч, у једном тренутку чак и повео 3:2, али је Арсенал "на мишиће" дошао до преокрета и четврте узастопне победе у енглеском фудбалском шампионату.
Мартинели је у 20. минуту донео предност "тобџијама", изједначио је Ошо, да би Жезус голом у последњем минуту поставио резултат првог дела игре.
Адебајо и Баркли донели су преокрет Лутону, али се Арсенал помучио и дошао до три бода головима Хаверца и Рајса.
Арсенал је први на табели са 36 освојених бодова, пет више од Ливерпула и шест од Ситија, који у среду играју своје мечеве 15. кола.
У првој утакмици кола, Вулвси су на свом терену били бољи од барнлија, голом Корејца Хванга.