Izvor: RTS, 03.Dec.2023, 19:07

Голеада у Ливерпулу, Фулам поклекао у финишу меча

Фудбалери Ливерпула победили су на свом терену екипу Фулама након преокрета резултатом 4:3 у 14. колу Премијер лиге.
Ливерпул је дошао до деветог тријумфа у енглеском првенству, док је Фулам уписао седми пораз у сезони.

Бернд Лено је постигао >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << аутогол у 20. минуту и донео предност Ливерпулу, а Хари Вилсон је изједначио резултат у 24. минуту.
Алексис Мекалистер је у 38. поново донео предност домаћем тиму, а Кени Тете је у 48. минуту у првом полувремену донео ново изједначење Фуламу.
Утакмица је решена у финишу. Прво је до предности дошао Фулам голом Бобија Де Кордове-Рида у 80. минуту, али се Ливерпул није предавао. Ватару Ендо је изједначио резултатску клацкалицу у 87. да би Трент Александер-Арнолд већ у новом нападу, минут касније поставио коначан резултат за велико славље "црвених".
Ливерпул је други на табели са 31. бодом, а у наредном колу гостоваће код Шефилд јунајтеда.
Фулам је 13. са 15 бодова, а у наредном колу Премијер лиге дочекаће Нотингем Форест.
Фудбалери Челсија савладали су на свом терену Брајтон 3:2. Два гола за Челси постигао је Енцо Фернандез у 17. и 65. минуту из пенала. Једном се у стрелце уписао Леви Колвил у 21. минуту.
Фудбалери Челсија су меч завршили са играчем мање, пошто је у 45. минуту искључен Конор Галагер.
Голове за Брајтон дали су Факундо Буонаноте у 43. минуту и Жоао Педро у 92. минуту.
Челси је десети на табели Премијер лиге са 19 бодова, а у наредном колу гостоваће Манчестер јунајтеду.
Брајтон је осми са 22 бода, а у наредном колу дочекаће Брентфорд.
Фудбалери Борнмута и Астон Вила су одиграли без победника, 2:2.