Izvor: RTS, 01.Dec.2023, 23:49

Барса боља од Асвела, Басконији припао шпански дерби у Валенсији

Кошаркаши Барселоне савладали су Асвел 101:92 у мечу 11. кола Евролиге и наставили потеру за Реалом. У шпанском дербију Басконија боља од Валенсије у гостима 98:84.
Кошаркаши Барселоне наставили су позтеру за првопласираним Реалом, пошто су у 11. колу >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Евролиге савладали екипу Асвела 101:92.
Теже него што се очекивало, Каталонци су савладали француски тим и забележили девети тријумф у такмичењу.
Гости су држали егал све до последње четвртине, када се Барса резултатски одлепила и стотком оверила нови тријумф у елитном такмичењу.
Лапровитола је био најефикаснији у победничкој екипи са 28 поена и 9 асистенција, Весели је додао 14, а Паркер 13 поена. У француском тиму Луваву је убацио 20, а Ловерњ 17 поена.
Барса је друга на табели, док је Асвел претпоследњи са само два тријумфа.
Басконија је у шпанском дербију славила у Валенсији 98:84.
Екипа Душка Ивановића до тријумфа је дошла после великог преокрета у другом полувремену.
Валенсија је на полувремену имала осам поена предности, али онда се пробудио Маркус Хауард и покренуо екипу, која је убацила 54 поена у других 20 минута.
Хауард је меч завршио са 24 поена, Монеке је додао 19, а Маринковић 14 за баскијски тим, док је у екипи Валенсије Оџелеј убацио 16, а Дејвис и Џонс по 13 поена.
Басконија је седма на табели са скором 6-5, док је Валенсија после сјајног старта сезоне везала пети пораз и сада има учинак 5-6.