Izvor: RTS, 26.Nov.2023, 22:42

Реал Мадрид рутински савладао Кадиз

Фудбалери Реал Мадрида савладали су на гостовању екипу Кадиза 3:0 у утакмици 14. кола шпанске Примере.
Реал је убележио 11. победу у сезони и тренутно се налази на првом месту Ла Лиге, док Кадиз у претходних пет утакмица није убележио тријумф што их >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << поставља на 16. позицију на табели.

Први гол на мечу постигао је Родриго у 14. минуту и до краја првог полувремена није било промене резултата.
Родриго је постигао и други погодак за Реал у 64. минуту, а коначан резултат меча поставио је Џуд Белингем десет минута касније.
У наредном колу Рела ће играти против Гранаде, док ће се Кадиз састати са Мајорком.
Сосиједад бољи од Севиље Фудбалери Реал Сосиједада победили су на свом терену Севиљу са 2:1.
Сосиједад је повео аутоголом српског инетрнационалца Марка Дмитровића у трећем минуту, да би други гол за домаћина постигао некадашњи фудбалер Партизана Умар Садик у 22. минуту.
Стрелац за Севиљу био је Јусеф Ен Несири у 60. минуту.
Севиља је меч завршила са два играча мање, пошто су црвене картоне добили Серхио Рамос у 86. и Хесус Навас у 89. минуту.
У наредном колу, Сосиједад ће гостовати код Осасуне, док ће Севиља дочекати Виљареал.
Виљареал победио Осасуну Фудбалери Виљареала победили су на домаћем терену Осасуну са 3:1.
Сва три гола за Виљареал постигао је Хосе Луис Моралес, у 57. минуту, 71. и 80. минуту.
Једини гол за Осасуну постигао је Алехандро Катена у 78. минуту.