Izvor: RTS, 18.Nov.2023, 23:49

Француска против Гибралтара уписала најубедљивију победу у својој историји

Фудбалери Француске савладали су у Ници селекцију Гибралтара са чак 14:0 у утакмици 9. кола Групе Б квалификација за Европско првенство које ће се идуће године одржати у Немачкој.
"Галски петлови" су на стадиону Нице "Алијанц ривијери" демонстрирали >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << силу против једне од најлошијих европских селекција.
Француска је против Гибралтара оборила рекорд за најубедљивију победу коју је држала од 1995. и победе над Азербејџаном 10:0.
Екипа Дидијеа Дешама постигла је по седам голова у оба полувремена.
До предности стигли су већ у 3. минуту аутоголом Сантоса. Турам је само минут касније дуплирао предност домаћих, да би Заир Емери у 16. већ повисио на 3:0.
Француска с ту није заустављала, опасни нападима претили су из минута у минут, претили су ривалу чак 36 пута, од чега је 20 шутева ишло у оквир гола ривалу.
Ембапе у 30. минуту постиже гол за 4:0, а у стрелце се потом уписује и у 75, а потом и 82. минуту.
Кингсли Коман постигао је два гола, у 36. и 66. минуту. Фофана је био стрелац у 37, Рабио у 64, а Дембеле у 73. минуту.
Два гола за домаће постигао је и Жиру у финишу меча, прво у 89. минуту, а потом и у судијској надокнади.
Французи из седам утакмица имају максималан учинак од седам победа, а у следећем колу снаге ће укрстити са Грчком.
У истој групи Холандија је у Амстердаму минималним резултатом савладала Ирску.
Једини гол постигао је Вегхорст из контре у 12. минуту меча.