Izvor: RTS, 15.Nov.2023, 08:07

Јокић предводио Денвер до нове победе, поражени и Клиперси

Денвер нагетси савладали су екипу Лос Анђелес клиперса 111:108 у узбудљивом мечу. Српски кошаркаш Никола Јокић имао је још једну запажену партију, постигао је 32 поена, 16 скокова и девет асистенција.
Екипа Денвер нагетса је након пораза од Хјустона >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у претходном колу успела да савлада Клиперсе и тиме је уписала девети тријумф у досадашњем делу НБА сезоне.

Клиперси су забалежили шести узастопни пораз и тренутно имају скор од три победе и седам пораза.
Никола Јокић је уписао дабл-дабл учинак са 32 поена и 16 скокова и само једна асистенција му је недостајала да упише нови трипл-дабл.
Клиперси су боље отворили дуел, али у првој четвртини није било веће разлике од четири поена.
Денвер је у другој деоници узвратио и заиграо ангажованије у нападу што је резултирало на крају залихом од осам поена - 60:52. Разлика је током друге четвртине била и 13 поена, али Нагетси нису одржали предност.
Клиперси су током целе треће четвртине смањивали разлику и успели да у последњој деоници унесу неизвеност. Екипе су пре почетак одлучујућег дела утакмице имале исту резултатску позицију - 84:84.
Деловало је да ће Клиперси направити искорак ка победи, али су Нагетси прво анулирали седам поена заостатка - 99:92 и на крају захваљујући Николи Јокићу стигли до победе.
Поред Јокића у тиму Нагетса кошевима и игром су се издвојили Арон Гордон и Реџи Џексон са 20, односно 18 поена.
У пораженој екипи најефикаснији је био Пол Џорџ са 35 поена, а пратили су га Џејмс Харден који је убацио 21 и Каваи Ленард 15 поена.
Денвер ће у наредном колу играти против Њу Орлеанса, а Клиперси ће се састати са Хјустон рокетсима.