Izvor: RTS, 13.Nov.2023, 08:11

Далас декласирао Њу Орлеанс, на гостовањима славили Мајами и Минесота

Предвођен Луком Дончићем и Кајријем Ирвингом тим Даласа је убедљиво славио против Њу Орлеанса са 136:124 на гостовању у синоћном НБА мечу. У серију победа ушао је Мајами који је преокретом у другој половини последње четвртине у Сан Антонију савладао Спарсе са 118:113. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << А Минесота је на гостовању надиграла Голден стејт 116:110 упркос сјајној игри Стефа Карија.
Тим Даласа је силовито ушао у меч са Њу Орлеансом и одмах преузео иницијативу дошавши до уведљивог вођства које је у једном тренутку било чак 29 пона предности.

Није било неизвесносии о победнику, па је тренер Маверикса Џејсон Кид одлучио да у последњој четвртини из игре изведе двојицу кључних играча Луку Дончића и Кајрија Ирвинга који су сјајном ефикасношћу предводили тим.
Захваљујући и том потезу домаћини су успели у финишу да знатно смање предност Даласа али не и да избегну пораз.
Овом победом Далас се изједначио на табели са актуелним прваком Денвером који је поражен од Хјустона са 104:107 упркос новој сјајној игри Николе Јокића који је постигао нови трипл-дабл учинак.
Кајри Ирвинг је одиграо најефикаснију партију од старта сезоне убацивши 35 поена уз седам асистенција и шест скокова, а Лука Дончић је постигао 30 поена уз девет асистенција.
У пораженом тиму најефикаснији је био Брендон Инграм са 20 поена, док је Зајон Вилијамсон убацио два мање. Доскорашњи кошаркаш Партизан Данте Егзум у игри је провео 13 минута и постигао шест поена са по једним скоком и асистенцијом.
У серију победа ушао је и Мајами који је преокретом у другој половини последње четвртине у Сан Антонију савладао Спарсе са 118:113 и дошао до пете узастопне победе.
Најзаслужнији за наставак победничког низа били су Робинсон са 26 поена и Адебајо са 24. Српски кошаркаш у редовима Мајамија Никола Јовић није улазио у игру.
И Минесота је на гостовању надиграла Голден стејтса 116:110 и наставила негативну серију игара „Ратника“  упркос новој сјајној игри Стефа Карија.
Прослављени Плејмејкер је меч завршио са чак 38 поена уз 5 скокова и 3 асистенције али опет није имао добру подршку остатка тима.
Двоцифрени поред Карија били су још Томпсон са 16, Шарић са 11 и Џонатан Куминга са 10 поена.
У победничкој екипи предњачио је Ентони Едвардс са 33 поена, Карл Ентони Таунс допринео је тријумфу са 21, Џејден Мекденијелс са 13, док су Руди Гобер и Никил Александер Вокер убацили по 10.