Izvor: RTS, 13.Nov.2023, 06:58

Јокићев нови трипл-дабл упркос поразу Денвера од Хјустона

Српски центар Никола Јокић одиграо је најефијаснију утакмицу у сезони и остварио најбољи тростуки двоцифрен учинак у сњезони али ни то није било довољно да Денвер избегне пораз од Хјустона са 104:107. „Ракете“ су одличном тимском игром успеле да у завршници налине >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << преокрет и дођу до шесте везане победе у сезони.
Никола Јокић је меч завршио са чак 36 поена уз 21 скок и 11 асистенција остварио четврти трипл-дабл у сезони и 109. у каријери али ни то није помогло тиму да избегне пораз на гостовању.

Уз то је имао и одличну подршку Мајкла Портера Јуниора који је меч завршио са 25 кошева и 10 скокова, као и Гордона са 16 и Џексона са 14 поена, али је све то било недовиљно за победу.
Тим Мајкла Мелоуна је на гостовању одлично ушао у дуел са Хјустоном и повео од самог старта и водио током већег дела меча, па се учинило да ће наставити победничку серију.
Домаћини се нису предавали и успевали да одрже минималну разлику а онда су у четвртој четвртини успели да начине и резултатски преокрет којим су дошли до шесте победе.
За разлику од Денвера на гостовању је убедљиво славио Далас над Њу Орлеансом са 136:124 и дошао на врх табеле заједно са актуелним шампионима.
У ефикасности су их предводили Луку Дончић и Кајри Ирвинг иако због убедљиве предности у последњој четвртини нису ни улазили у игру.
У серију победа ушао је и Мајами, који је преокретом у другој половини последње четвртине у Сан Антонију савладао Спарсе са 118:113, а сппски интернационалац Никола Јовић није улазио у игру.