Izvor: RTS, 12.Nov.2023, 15:57

Емполи славио на "Марадони", Реми Удинезеа и Аталанте

Фудбалери Емполија дошли су до изненађујућег тријумфа против Наполија на стадиону "Дијего Армандо Марадона", у првој утакмици недељног програма 12. кола Серије А. Фјорентина је на стадиону "Артемио Франки" савладала Болоњу 2:1, Удинезе и Аталанта ремизирали су 1:1. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Никако фудбалери Наполија не успевају да ухвате ритам који им је прошле сезоне донео титулу у шампионату Италије, а у утакмици 12. кола Серије А екипа Рудија Гарсије поражена је на свом терену од Емполија.
Били су Наполитанци бољи противник на стадиону "Дијего Армандо Марадона", али нису успели да затресу мрежу голмана гостију Берише, који је забележио седам одбрана на мечу.
Када се очекивало да ће домаћин у финишу меча ипак сломити отпор екипе која се бори за опстанак, Емполи је шокирао навијаче у Напуљу и голом Коваленка у судијској надокнади времена дошао до три бода.
Емполи се тако привремено извукао из опасне зоне са 10 освојених бодова, док је Наполи остао на четвртом месту на табели са 21 освојеним бодом.
Фјорентина је на свом стадиону савладала екипу Болоње 2:1.
Гости су одиграли боље утакмицу, имали више лопте у поседу, опасније нападе, али су тешко стизали до поготка.
"Виола" је повела у 17. минуту поготком Бонавентуре после асистенције Ензоле.
Гости су до поравнања дошли у 33. након што је са беле тачке сигуран био Зиркзи.
Интересантна ситуација се догодила у петом минуту надокнаде првог полувремена када је Орсолини погодио за довођење Болоње у предност, али је погодак поништен због офсајда после ВАР интервенције.
Коначних 2:1 поставио је Гонзалес са беле тачке само три минута по наставку меча.
Удинезе је ремизирао са Аталантом 1:1
Иако је посед био на страни гостију Удинезе је одиграо боље прво полувреме.
Ајзак Саксес промашио је пенал у 31. минуту.
Волас је у самом финишу првог полувремена на асистенцију Лазара Самарџића донео црно-белима предност.
Имали су резултат фудбалери Габријелеа Ћофија, али је Аталанта у последњем минуту судијске надокнаде преко Едерсона дошла до бода.