Izvor: RTS, 11.Nov.2023, 18:01

Реал Мадрид декласирао Валенсију, Ђирона наставила серију победа

Реал Мадрид савладао је на "Сантјаго Бернабеу" екипу Валенсије са 5:1 у утакмици 13. кола Примере. Фудбалери Ђироне савладали су као гости Рајо Ваљекано 2:1, па ће и после овог викенда задржати челну позицију на табели шпанског фудбалског шампионата. Сосиједад у судијској >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << надокнади дошао до победе у Алмерији 3:1.
Ђирона је потпуни хит ове сезоне у Шпанији, а Каталонци су у 13. колу забележили и 11. тријумф у Ла Лиги - Рајо Ваљекано је савладан резултатом 2:1.
Као неколико пута ове сезоне екипа тренера Мичела до три бода дошла је после преокрета - Рајо је у предграђу Мадрида повео већ у 5. минуту голом Гарсије.
До полувремена је изједначио Украјинац Довбик, да би победу Ђирони донео Савио у 65. минуту.
Осим што бележи тријумфе, а ово је био пети у низу, утакмице Ђироне пуне су узбуђења, а тако је било и овога пута - две екипе упутиле су чак 41 ударац ка голу ривала, од којих је 16 ишло у оквир гола.
Каталонски тим је стекао пет бодова предности у односу на другопласирани Реал, који касније вечерас на свом терену дочекује Валенсију.
Фудбалери Реал Сосиједада у завршници меча дошли су до победе и три бода у Алмерији.
Гости су повели голом Ојарзабала у 62. минуту, да би фењераш до изједначења стигао у 76. преко Арибаса.
Тим из Баскије до победе је дошао у судијској надокнади времена - прво је Фернандез био прецизан са беле тачке, да би коначан резултат поставио Зубименди у петом минуту судијске надокнаде.
Реал Мадрид декласирао Валенсију 5:1.
"Краљевски клуб" искалио је над Валенсијом сав бес због ремија са Ваљеканом у претходном колу.
Родриго и Винисијус затрпали су мрежу гостију који су се прописно напромашивали.
Реал је повео већ у трећем минуту меча голом Карвахала који је матирао Мамудашвилија.
Винисијус је у финишу првог дела игре, у 42. минуту повисио на 2:0 на асистенцију Родрига, да би исти тандем у 49. на исти начин донео Реалу великих 3:0.
Након две асистенције и Родриго је погодио два пута, прво у 50, а потом и у 84. минуту.
Утешни гол за госте који су промашили велики број прилика постигао је Дуро у 88. минуту.