Izvor: RTS, 10.Nov.2023, 02:00

Олимпија против Валенсије убедљивим резултатом уписала прву победу у Евролиги

Кошаркаши Олимпије победили су у Милану екипу Валенсије 83:52 у мечу седмог кола Евролиге. Басконија је након неизвесне завршнице савладала Олимпијакос 75:74, док је Макаби у Београду био бољи од Бајерна 93:90.
Олимпија је лако изашла на крај са екипом >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Валенсије. Домаћи су већ након прве деонице имали двоцифрену предност коју су само повећавали у наставку.
Највећа разлика створена је у трећој четвртини у којој су надиграли ривала 20:8.
Најефикаснији у екипи Арманија био је Никола Миротић са 19 поена. Код гостију, најбољи је био Џаред Харпер са 10 поена. Српски кошаркаш Стефан Јовић провео је на терену нешто више од четири минута, а за то време постигао је два поена и имао је једну асистенцију.
Армани има две победе и пет пораза, док је Валенсија забележила пет тријумфа и два неуспеха.
Басконија је у Пиреју била боља од Олимпијакоса 75:74.
Домаћа екипа одиграла је добру прву четвртину после које је имала шест поена предности, а онда је уследио потпуни колапс како у одбрани, тако и у нападу.
Екипа Јоргоса Барцокаса у другој деоници постигла је свега девет поена, док је примила 30.
У другом полувремену, Олимпијакос је поново заиграо добро, успели су да се врате у меч, унели неизвесност у финишу, али нису могли до преокрета.
Ајзеја Кенан убацио је 23 поена, Петерс је додао 22.
У екипи Басконије Чима Монеке поново је одиграо добар меч, забележио је 20 поена, Седекеркис је допринео са 12 уз 13 скокова.
Кошаркаши Реала савладали су у Мадриду екипу Виртуса 100:74.
У победничком тиму истакао се Факундо Кампацо са 18 поена, док је Валтер Таварес убацио 17. У пораженој екипи најбољи је био Марко Белинели са 15 поена. Реал има шест победа у Евролиги из меч мање.
Реал је једини непоражени тим у Евролиги у досадашњем делу сезоне, Виртус је на скору 5/2.
Макаби је у Београду био бољи од Бајерна 93:90.
Макаби је у "Пиониру" без присуства публике нанео немачкој екипи други везани пораз у Евролиги, а трећи укупно.
Колсон је у победничком тиму убацио 19 поена, Лорензо Браун је постигао 13, Вејд Болдвин 12 и Риверо по 12, док је Блат допринео са 11.
У екипи Бајерна Едвардс је постигао 17 поена, Ибака га је пратио са 16, док се Болмаро на семафор уписао са 12.