Izvor: RTS, 07.Nov.2023, 06:41

Богдановић запажен, Покушевски и Мицић без минута - Оклахома боља од Атланте

Кошаркаши Тандера савладали су у Оклахома Ситију екипу Хокса 126:117, а у пораженој екипи Богдан Богдановић убацио је 17 поена. Василије Мицић и Алексеј Покушевски нису добили минуте, као ни Никола Јовић у победи Мајамија над Лејкерсима 108:107, док је Бобан Марјановић >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << има неколико минута у победи Хјустона над Сакраментом 122:97.
Мали српски дерби у НБА лиги у Оклахоми припао је домаћим Тандерима, иако Васа Мицић и Алексеј Покушевски нису добили прилику да заиграју на мечу - 126:117.
Зато је Богдан Богдановић искористио своје време на терену да убаци 17 поена (тројке 3/8), уз 2 скока, 3 асистенције и 2 украдене лопте, али то није спречило домаћи тим да дође до убедљиве победе.
Тандерси су водили током читаве утакмице, да би у последњој четвртини Хокси само ублажили пораз, трећи у досадашњем делу сезоне.
Шеј Гилџус-Александер предводио је победнички тим са 30 постигнутих поена поена, док је Дежонте Мари на другој страни убацио један мање.
Тим из Оклахома Ситија забележио је другу победу.
Мајами је у изузетно тесном мечу савладао Лејкерсе 108:107, захваљујући монструозној партији Бема Адебаја.
Центар Хита меч је завршио са 22 поена, 20 кокова и 10 асистенција, чиме је помогао Џимију Батлеру који је са 28 поена био најбољи стрелац своје екипе.
Леброн Џејмс убацио је 30 поена за тим из Лос Анеђелеса, Остину Ривсу је трипл-дабл измакао за једну асистенцију (23 поена, 10 скокова).
Никола Јовић није био у конкуренцији за тим она овом мечу.
Неколико минута за игру добио је и Бобан Марјановић, који је уписао један скок и две асистенције у убедљивом тријумфу Хјустона над Сакраментом 122:97.