Izvor: RTS, 07.Nov.2023, 00:48

Челсијев "болан ударац" Тотенхему - два црвена картона и четири гола за први пораз "певаца"

Фудбалери Челсија су као гости победили Тотенхем 4:1 у лондонском дербију, одиграном у 11. колу Премијер лиге.
Врло динамичан дерби са пуно дешавања, међу којима нису само голови.
Први и једини, испоставиће се, гол Тотенхема постигао је Дејан Кулушевски >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у шестом минуту. У 21. минуту ВАР поништава гол Рахима Стерлинга због играња руком, па и гол Мојсеса Кајседа у 28. минуту. У 31. је технологија за бољи преглед судијских одлука консултована и додељен је пенал за Челси, уз директан црвени картон Кристијану Ромеру који је причинио фаул баш у тој акцији која је окончана непризнатим поготком Кајседа. Кол Палмер у 35. минуту користи једанаестерац за поравнање резултата.
Прво полувреме је трајало чак 57 минута
Још један играч мање за Тотенхем, Дестини Удоги добија други жути картон у 55. минуту после фаула над Стерлингом.
Са два играча више, Челси је преко Николаса Џексона дошао до још три гола. Џексом је испунио хет-трик головима у 75, 90+4. и 90+7. минуту
Челси је уписао четврту победу од почетка сезоне и тренутно је десети на табели са 15 бодова, док је Тотенхем уписао први пораз у сезони, те су на другој позицији са 26 бодова, бодом мање од Манчестер ситија.
Тотенхем ће у наредном колу Премијер лиге гостовати код Вулвса, а Челси чека Манчестер сити на "Стамфорд бриџу".